1. Blog Motoryzacyjny
  2. Tory wyścigowe w Polsce

Tory wyścigowe to miejsce niezapomnianych przeżyć. Zastanawiasz się, gdzie w Polsce można poczuć moc koni mechanicznych? Sprawdź naszą listę najbardziej znanych torów wyścigowych i przetestuj swoje umiejętności na prawdziwym torze wyścigowym!

Najbardziej znane tory samochodowe w Polsce

Chcesz przetestować swoje umiejętności prowadzenia samochodu na prawdziwym torze, ale nie wiesz, który będzie najlepszy? Do wyboru masz sporo miejsc, które rozłożone są po całej Polsce. Przeczytaj najważniejsze informacje dotyczące tych torów wyścigowych. Może okaże się, że możesz zasmakować szybkiej jazdy niedaleko swojej miejscowości? Zachęcamy też do rodzinnej wycieczki do miejsc nieco bardziej oddalonych! To świetna przygoda, która zostanie w Waszej pamięci do końca życia.

Tor Główny Poznań — tor kartingowy do szybkiej jazdy

W Poznaniu znajduje się jedyny homologowany tor motocyklowy i samochodowy w Polsce. Posiada światową homologację FIA oraz europejską UEM. Organizowane są na nim wyścigi najwyższej rangi. Jednocześnie to również jeden z najbardziej nowoczesnych torów o ogromnej powierzchni. Na trasie znajduje się 11 zakrętów oraz kilka długich odcinków. Tor Poznań powstał na terenie dawnego lotniska — wymieniona została nawierzchnia toru wyścigowego, dzięki czemu kierowca może liczyć na jak najlepszą przyczepność w trakcie jazdy. To miejsce, gdzie swoje umiejętności prezentowali znani kierowcy wyścigowi: Michael Schumacher czy Robert Kubica.

ośrodek doskonalenia techniki jazdy

Kamień Śląski — Silesia Ring

Tor Kamień Śląski znajduje się niedaleko Opola. Jego długość wynosi 3,6 km, a łączna powierzchnia to ponad 300 hektarów! Silesia Ring to nie tylko tor, ale przestrzeń, która pozwala na organizację największych eventów dla fanów motosportu. Na terenie Silesia Ring znajduje się:

  • sala eventowa,

  • wieża startowa,

  • boksy startowe,

  • taras widokowy,

  • kuchnia.

Kamień Śląski — Silesia Ring pełni także funkcję oficjalnego centrum szkoleniowego Porsche.

Tor Kielce Masłów świetnym pomysłem na udany rodzinny dzień pełen wrażeń

Tor na terenie lotniska Kielce Masłów to tor, który funkcjonuje już od 1937 roku. To miejsce różnych wydarzeń motoryzacyjnych, lotniczych i kulturalnych, a z obiektu na co dzień korzystać mogą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy szybkiej jazdy.

mierniki lakieru

Park Kraków

Park w Krakowie powstał niedawno, bo w 2017 roku za sprawą inicjatywy wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów — Michała Kościuszko. Oprócz toru, na którym można sprawdzić się zarówno na długich prostych odcinkach, jak i wielu zakrętach, istnieje tu centrum szkoleniowe z trzema płytami poślizgowymi.

Tor Białystok

Tor wyścigowy, który nieustannie poddawany jest innowacyjnym zmianom. Na ten moment posiada nowoczesne oświetlenie, które umożliwia korzystanie z niego nawet po zmroku. W planach są także bariery energochłonne, nasypy ziemne, trybuny oraz duże zaplecze eventowe. To jeden z najszybciej rozwijających się torów w kraju. Warto kontrolować jego rozwój i porównywać zmiany na przestrzeni lat!

Tor Łódź — idealny do driftów

Tor, gdzie na co dzień funkcjonuje Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy, gdzie prowadzone są szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy. Ma nitkę wyścigowo-szkoleniową o długości powyżej 1 km, 2 płyty poślizgowe i nowoczesny pomiar czasu.

Tor w Łodzi przyciąga wielu miłośników motoryzacji. Polecany jest na wycieczki rodzinne, bo umiejscowiony jest wśród malowniczych okolic i oferuje wiele atrakcji.

Tor wyścigowy Toruń

Motopark w Toruniu liczy aż 20 hektarów powierzchni. Posiada ogromne zaplecze eventowe — znajdzie się tutaj miejsce na grilla, korty tenisowe, pole do paintball’a oraz restauracja. Odwiedzając to miejsce, warto poświecić cały dzień.

Tor Jastrząb

Tor Jastrząb zlokalizowany jest niedaleko Radomia. Cały obiekt liczy sobie około 20 hektarów i wyposażony jest w zaplecze serwisowe, administracyjne i konferencyjno-usługowe.

Tor Moto Park Ułęż

Tor Ułęż znajduje się około 50 km od Lublina i powstał na miejscu dawnego lotniska (jak większość torów wyścigowych w Polsce). Na tym torze organizowane są różnego rodzaju wydarzenia sportowe, motoryzacyjne i inne. Na co dzień funkcjonuje tutaj Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy.

Tor Bednary

Tor Bednary założony został przez Sobiesława Zasadę — dobrze znanego rajdowca. Oprócz toru gokartowego i motocyklowego znajdują się tam także dwa tory off-roadowe oraz płyty poślizgowe, rynny do prowadzenia zajęć z zakresu aquaplaningu, kurtyny wodne i przeszkody mechaniczne.
Na terenie kompleksu znajduje się również hotel z restauracją, także to świetne miejsce, aby zorganizować męski wypad.

tor motocyklowy

Bezpiecznie wyszalej się za kółkiem!

Zaskoczony ilością polskich torów samochodowych? Powiemy więcej, to nawet nie połowa z nich! Jak widzisz, jest w czym wybierać, dlatego już dziś zarezerwuj sobie termin na moc motoryzacyjnych wrażeń. Przy okazji zwiedzisz wiele zakątków naszego kraju i przekonasz się, że Polska jest piękna. Spełnij swoje motoryzacyjne marzenie, bo kiedy, jak nie teraz? 🙂

Odma olejowa co to

Odma olejowa co to

Odma olejowa co to | jak działa | gdzie jest i jaki koszt naprawy[dipl_breadcrumb nav_bg_color="RGBA(0,0,0,0)" use_home_link_custom_text="on" use_home_link_icon="on" hide_home_text="on" home_link_icon="||divi||400" home_link_icon_color="#000000"...

Jak zmierzyć pobór prądu w samochodzie

Jak zmierzyć pobór prądu w samochodzie

Jak zmierzyć pobór prądu w samochodzie[dipl_breadcrumb nav_bg_color="RGBA(0,0,0,0)" use_home_link_custom_text="on" use_home_link_icon="on" hide_home_text="on" home_link_icon="||divi||400" home_link_icon_color="#000000" disabled_on="on|on|off"...

Łańcuch rozrządu — co ile wymiana?

Łańcuch rozrządu — co ile wymiana?

Łańcuch rozrządu — co ile wymiana?[dipl_breadcrumb nav_bg_color="RGBA(0,0,0,0)" use_home_link_custom_text="on" use_home_link_icon="on" hide_home_text="on" home_link_icon="||divi||400" home_link_icon_color="#000000" disabled_on="on|on|off"...

5/5